top of page

Brazilský Zouk je krásný párový tanec, který má své kořeny v tanci Lambada, který se stal obrovským světovým hitem, když skupina Kaoma vydala píseň "Lambada". Lambada je tanec velmi zaměřený na pohyb boků. Je to velmi rytmický tanec a je známý svým smyslným pohybem. V minulosti byla Lambada označována jako „zakázaný tanec“.  Hudba Lambady vyprchala koncem 80. let a lidé začali kombinovat zoukovou hudbu a tanec Lambadu, což bylo zrozením brazilského zouku.

 

Hudba zvaná zouk pochází z Martiniku a Guadelupe, které jsou součástí francouzského Karibiku. Hudba zouk má svůj vlastní taneční styl zvaný zouk nebo zouk Love. Mezi zoukem a brazilským zoukem často dochází k záměně. Zouk má dnes mnoho podob a stylů, jako je Lambazouk-Zouklambada, Rio Zouk, Neo Zouk, Zouk a mnoho dalších. Brazilský zouk má jedinečný a inspirativní aspekt, který dokáže implementovat hlubší vědomí těla, neomezené formy pohybu, techniky těla a výrazy, které vytvářejí spojení a bohatou taneční konverzaci.

MŮJ VYSNĚNÝ ZOUKTEAM

DSC_3064.jpg

STANO

Co mě přivedlo k zouku?

Líbila se mi jedna slečna, tak jsem se na kurz přihlásil kvůli ní. Správná motivace je potřeba.  :-)

 

Proč by se měl někdo naučit zouk?

Protože je to pěkná neverbální komunikace mezi (typicky) dvěma lidmi, která vyjařuje respekt jednoho k druhému.

DSC_3072a.jpg

KRISTÝNA

Co mě přivedlo k zouku?

Tanec je součástí mého života od dětství. Street dance, salsa, bachata. Tanec je pro mě příležitostí, jak mohu vyjádřit sama sebe. Jednoho dne mi kamarád ukázal zoukové video. Do týdne jsem měla za sebou první hodinu a za měsíc se účastnila prvního festivalu.

Proč by se měl někdo naučit zouk?

 

Zouk není jen o figurách, ale o vnímání vlastního těla, pohybu, následování partnera, muzikalitě. A to vše jsou jednoznačně přínosy. Navíc jsem díky zouku poznala spoustu nových přátel a známých.

DSC_2978.jpg

GABI

Co mě přivedlo k zouku?

K zouku jsem se dostala vlastně náhodou. Kamarádka mě vytáhla zatancovat si salsu a když jsme přišly, tancoval se tam zouk. Sedly jsme si, pozorovaly a já se okamžitě zamilovala. Do týdne jsem se přihlásila na kurzy a už jsem nepřestala tancovat.

 

Proč by se měl někdo naučit zouk?

Protože tím získají nejen spoustu nových známých, ale i pár dobrých kamarádů a naučí se líp koordinovat a poslouchat vlastní tělo. A ta connection při tanci prostě stojí za to.

DSC_2985a.jpg

PALI

Co mě přivedlo k zouku? 

K Zouku ma priviedla moja vtedy nová priateľka. Nejakú dobu už zouk tancovala, a tak som nemohol ostať bokom.

 

Proč by se měl někdo naučit zouk?

Zouk je perfektný tanec na rozpohybovanie a ovládnutie celého svojho tela, od prstov na nohách až po hlavu. V zábavnej forme vo dvojici.

DSC_3200.jpg
bottom of page